субота, 17 травня 2014 р.

Герб міста

Історичним гербом міста є герб родини Острозьких — Баклай. Сучасний варіант герба затверджений 28 лютого 2000 року. Автор — Олександр Пажимський.

Історія міста

    Археологічні розкопки у Старокостянтинові виявили, що місто на 350 років старіше, ніж вважалося. Ініціатором даних досліджень став археолог, кандидат історичних наук, доцент Журко О. І. Місто Старокостянтинів — дійсно старе місто, до того ж, має унікальну історію, розкішну старовинну архітектуру та лежить в дуже гарній місцевості — біля злиття двох рік, Случа та Ікопоті. Має воно і зручне транспортне розташування — на автомагістралі Чернівці-Житомир.
    Довгий час вважалося, що місто заснував князь Василь-Костянтин Острозький у 1561 році. Однак виявилося, що Старокостянтинів є літописним містом Кобудем, історія якого налічує 800 років. Про це свідчить «Історична довідка про заснування міста Старокостянтинова Хмельницької області», видана інститутом археології Національної Академії Наук України після аналізу історичних джерел та проведення археологічних розкопок. Під час розкопок на території замку та Домініканського монастиря були знайдені залишки фортифікаційних споруд, кераміки та поховання, які відносяться до ХІІ-XV століття та аналогічні артефактам, знайденим при розкопках літописного Губина та інших міст Болохівської землі (згадується у «Літописі Руському» у 1150 році, розташовувалася у Послуччі і Південному Побужжі).
    З цього приводу в березні 2006 року було скликано наукову конференцію, на якій заслухано низку доказів того, що місто, залишки якого розкопала група шукачів на чолі з археологом Виногородською Л. І., ідентичне болохівським містам і це — Кобуд, про що говорить нам і літопис. Після цього конференція прийняла важливе наукове рішення про те, що міста Кобуд і Старокостянтинів територіально і хронологічно зв'язані. Наступним кроком конференції було вироблення пропозицій органам місцевої і державної влади про відзначення 800-ліття Кобуда в 2009 році. 
    Старокостянтинів заснований в 1525 році як село Колищенці (Колищенец), поселення вперше згадано в указі польського короля кременецькому старості від 5 березня 1505 року, щоб той «допустив Івана Лабунського у володіння селами Грибенинка, Сахнівці (зараз села в Старокостянтинівському районі) і Колищенці».

Промисловість

  • ДП «Старокостянтинівський молочний завод»,
  • ТОВ "Старокостянтинівський завод «Металіст»,
  • ДП «Завод ковальсько-пресового устаткування»,
  • ДП «Старокостянтинівський завод залізобетонних шпал»,
  • Старокостянтинівський цукровий завод,
  • Старокостянтинівський комбікормовий завод,
  • хлібопекарня, виробництво меблів ТОВ «Ясен», ТОВ «Енселко-Агро» та ін.

Фотогалерея:

 
 В'їзд у місто




 
 Замок князів Острозьких 




Сторожова вежа




 Пам'ятник князю Острозькому




 
 Капличка навпроти Костела Святого Івана Хрестителя




Часовня у центрі міста. Нічний вигляд




 Млин конструкція 1901 року 





Центр міста. Нічний вигляд





Центральний парк міста 





Вигляд з боку річки Случ на ЗОШ № 6. Нічний вигляд





Захід сонця на залізничних шляхах